niedziela, 15 lipca 2012

Dorobek artystyczny Goslinga...

Zaczęło się od "Drive" w 2011, potem obejrzałam z nim wszystkie filmy w ciągu jednego tygodnia. Nie znam kobiety, której by się nie podobał. Ja go oczywiście kocham, ale jest to niestety miłość platoniczna... Kocham go nie tylko za to, jak wygląda, ale za to jakie wybiera role. Zawsze uważałam i nadal uważam, że po trosze gra się tak, jakim się jest...


Oto jego dorobek aktorski:



  • 2011: Idy marcowe (The Ides of March) jako Stephen Meyers


  • Bardzo dobry, poważny film, traktujący o ciemnych stronach życia kandydata na prezydenta USA - Mike'a Morrisa, którego gra George Clooneya. Ryan gra tam błyskotliwego doradcę Morrisa, który poznaje najskrzętniej skrywane tajemnice kampanii. Dodam tylko, że George Clooney jest zarówno reżyserem jak i napisał scenariusz do tego filmu.






  • 2011: Drive jako Driver 


  • Niesamowita muzyka do tego filmu, świetny scenariusz i świetna gra aktorska Ryana. Mimo złego postępowania głównego bohatera, którego gra właśnie Ryan, chłopak, który za dnia pracuje jako kaskader, a nocami wynajmuje się jako kierowca gangsterów. Jest w nim coś co powoduje, że już do końca w naszych oczach to pozytywna postać. Niezapomniany pocałunek w windzie..., która nie chciałaby być na miejscu Carey Mulligan?

    No i super piosenka, specjalnie napisana do tego filmu...





  • 2011: Kocha, lubi, szanuje jako Jacob Palmer

  • Również ciekawe tłumaczenie: "Crazy, stupid love". W tej roli, amanta, podrywacza, totalnie zaskoczył mnie swoim poczuciem humoru. Wiem, że głównym bohaterem był Steve Carell, dla mnie jednak była tylko jedna gwiazda. Niezapomniana scena filmu: Ryan rozebrany, a jego partnerka filmowa Emma Stone (z którą notabene gra w najnowszym filmie gangsterkim) mówi: zobaczcie sami...




  • 2010: Blue Valentine jako Dean Periera


  • "Blue Valentine" oj to był dla mnie ciężki film, bardzo intymny portret rozpadającego się małżeństwa. Cindy (Michelle Williams) i Dean - Ryan. To para z kilkuletnim stażem, wychowująca córkę. Ich związek przeżywa wielki kryzys. W filmie przewija się ich dotychczasowe życie z latami młodości, gdy byli w sobie zakochani na zabój i snuli plany na piękną, wspólną przyszłość. Co do miłości Cindy nie jestem przekonana, ale Dean kochał ją bardzo tak jak, dziecko, które nie było jego. Michelle Williams, rewelacyjna w roli Marilyn Monroe, przez jakiś czas też była jego dziewczyną...



  • 2010: Wszystko, co dobre (All Good Things) jako David Marks


  • Również ciężka historia, film oparty na faktach. W niewyjaśnionych okolicznościach znika Katie (Kirsten Dunst) - (nie przepadam za tą aktorką, jak dla mnie jest bez wyrazu) żona Davida Marksa - Ryana, spadkobiercy nowojorskich nieruchomości. Młody David poznaje dziewczynę wynajmującą mieszkanie w jednej z kamienic należących do jego ojca. Młodzi zakochują się w sobie i rozpoczynają wspólne życie poza miastem. Za namową ojca, David porzuca swoje marzenia i przeprowadza wraz z żoną do Nowego Jorku, by prowadzić rodzinne interesy. Od tego momentu ich życie zaczyna się drastycznie zmieniać. W tym filmie Ryan gra naprawdę czarny charakter, nie jest to mój ulubiony film z jego udziałem...



  • 2007: Słaby punkt (Fracture) jako Willy Beachum


  • Świetna rola Anthony'ego Hopkinsa, który dowiaduje się o romansie swej żony. W głowie powstaje plan morderstwa doskonałego, gdyż Ted ma niezwykły umysł. Dla Willy'ego, asystenta prokuratora, którego gra Ryan, jest to kolejna banalna "szybka sprawa". Jednak pozory mylą. Willy wplątuje się w skomplikowaną pogoń za niedoszłym zabójcą, który zostaje wypuszczony z aresztu w wyniku formalnych uchybień... Rewelacyjny pomysł na film, dlatego warto go obejrzeć.







  • 2007: Miłość Larsa (Lars and the Real Girl) jako Lars Lindstrom

  •  Ten film, to był dla mnie szok. Obejrzałam go zaraz po "Drive", nie sądziłam, że Rayan jest, aż tak dobrym aktorem. Niesamowita przemiana, tego seksownego do granic obłędu mężczyzny. Film mówi o, chłopaku, który na pierwszy rzut oka może wydawać się trochę ograniczony umysłowo. Prowadzi spokojny tryb życia, pracuje, mieszka w małym domku w pobliżu brata i jego ciężarnej żony. Pewnego dnia zamawia przez internet dmuchaną lalkę i dosłownie wmawia wszystkim, że jest prawdziwa, że normalnie, czuje, widzi i myśli i oczywiście przemawia przez niego. Niesamowite w tym filmie jest to, że pokazuje społeczność małego miasteczka, która dla dobra zagubionego Larsa, bo tak nazywa się główny bohater, udaje, że sztuczna laka jest prawdziwym człowiekiem. W końcu Lars dojrzewa do tego, żeby się z nią pożegnać i wymyśla chorobę, na którą jego ukochana umiera. Jakiś czas jeszcze ją opłakuje, na rzecz prawdziwej miłość do koleżanki z pracy, która przez cały czas nie ukrywała swoich uczuć. Polecam!



  • 2006: Szkolny chwyt (Half Nelson) jako Dan, nauczyciel

  • Tłumaczenie znowu mnie zaskoczyło, bo "Half Nelson" stał się, "Szkolnym chwytem". To opowieść o nauczycielu historii w jednej z amerykańskich szkół średnich, Danny'm Dunne'e,  który uzależniony jest od wszelkiego rodzaju narkotyków. Trochę zagubiony, zrezygnowany i zawiedziony nauczyciel nawiązuje nietypową przyjaźń ze swoją czarnoskórą uczennicą. Film pokazuje wielką przyjaźń, ale i wielki upadek człowieka.







  • 2005: Zostań (Stay) jako Henry Letham




  • O, to był również był ciężki film dla mnie. Na początku trudno było powiązać fakty, gdyż to zbieg okoliczności rządzi w tym filmie. To właśnie on, styka ze sobą odnoszącego sukcesy zawodowe nowojorskiego psychiatrę Sama Fostera z młodym pacjentem, Henry - Ryanem, który oświadcza, że odbierze sobie życie w dniu swych dwudziestych pierwszych urodzin w najbliższą sobotę. Z pomocą swej dziewczyny, Lili wrażliwej artystki, którą niegdyś uratował od samobójstwa Sam postanawia ocalić Henry'ego bez względu na koszty. Coraz głębiej wnika w jego życie, przekonując się, że ich losy są ze sobą nierozerwalnie splecione.



  • 2004: Pamiętnik (The Notebook) jako Noah Calhoun



  • Mega wzruszający, poruszający film, w którym Ryan gra dobrze wychowanego, młodego człowieka, z biednej rodziny, który zakochuje się z wzajemnością w bogatej dziewczynie Allie Nelson (Rachel McAdams), dla której rodzice wymarzyli innego wybranka i inne życie. Przez cały film obserwujemy perypetie życiowe tej dwójki rozciągnięte w czasie, po to, by w którymś momencie wreszcie mogli połączyć się już na wieki. Film tylko dla kobiet, naprawdę polecam! Wcześniej pisałam o pocałunku w "Drive", natomiast ta scena została okrzyknięta mega sceną pocałunku... Nic dziwnego, że Rachel McAdams, którą pamiętamy z niezapomnianego Sherlocka Holmsa, była partnerką życiową Ryana, w tym filmie bez przerwy się całowali...




  • 2003: Odmienne stany moralności (The United States of Leland) jako Leland P. Fitzgerald

  • Opowieść o wrażliwym nastolatku Lelandzie, w tej roli właśńie Ryan, który eksperymentuje z moralnością. Morduje autystyczne dziecko i zostaje umieszczony w domu poprawczym. Tam spotyka nauczyciela, który próbuje pomóc mu zrozumieć przyczyny brutalnego czynu... Na końcu zostaje zamardowany. W tym filmie Ryan również gra, tak jakby, cały czas był pozytywnym bohaterem, a przecież nie jest. 



  • 2002: The Slaughter Rule jako Roy Chutney

  • Po śmierci swojego ojca Roy Chutney zostaje wyrzucony ze szkolnej drużyny futbolowej. W samotnym i biernym życiu jakie prowadzi sport jest jego jedyną odskocznią i ucieczką do lepszego świata. Wolny czas Roy zaczyna spędzać na topieniu swoich frustracji w alkoholu co prawie zawsze kończy się brutalnymi bójkami. Pewnego dnia spotyka Gideona - trenera, który werbuje młodych sportowców do swojej drużyny i zostaje tam rozgrywającym. Wszystko zaczyna się układać. Drużyna odnosi sukcesy, mężczyźni zaprzyjaźniają się a Roy poznaje sympatyczną dziewczynę. Jednak przyjaźń z Gidem przekracza zwykłe granice męskich więzi i wszystko zaczyna się psuć.



  • 2002: Śmiertelna wyliczanka (Murder by Numbers) jako Richard Haywood

  • Mocny film, o dwóch błyskotliwych, aczkolwiek pozbawionych zasad moralnych studentów, którzy chcą udowodnić, że istnieje morderstwo doskonałe. Ich plan jest perfekcyjnie dopracowany i nie zawodzi w żadnym punkcie, dopóki sprawą nie zajmie się detektyw Cassie Mayweather, którą gra Sandra Bullock. Choć jej przełożeni, a także nowy partner Sam Kennedy są przekonani, że chłopcy są niewinni, Cassie czuje, że sprawa ma drugie dno...




  • 2001: Fanatyk (The Believer) jako Danny Balint




  • To właśnie rola w tym filmie spowodowała, że na Ryana zwrócono uwagę. Film zdobył nagrodę jury na festiwalu w Sundance. Grał tam chłopaka, który za wszelką cenę chciał wyprzeć się żydowskich korzeni. Zostaje Skinhead'em, tak bardzo zagorzałam, że dopuszcza się wielu haniebnych czynów. Na końcu jednak ratuje życie swoim przyjaciołom żydom, poświęcając swoje.




    Na pewno nie wszyscy wiedzą, że ten uroczy kanadyjczyk jest także aktywnym muzykiem. Śpiewał z Justinem Timberlakiem w "Klubie Myszki Mickey". Efektem fascynacji mrocznymi legendami jest album wydany w 2009 roku wspólnie z Zachiem Shieldsem pod szyldem Dead Man's Bones.
    Mój ulubiony utwór z tej płyty:

    Nie dość, że świetnie gra, świetnie śpiewa, również świetnie wygląda, jest dobrze wychowany i taktowny.
    Jak taki ideał może chodzić legalnie po tej ziemi? Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój jego kariery...

    Już niedługo na ekrany kin wejdą z nim dwa kolejne filmy:



  • 2012: The Place Beyond the Pines jako Luke
  • 2012: The Gangster Squad jako Jerry Wooters - oto trailer:




  • 2 komentarze:

    1. jeszcze jedno pozostało "Drunk History Christmas"
      :)

      OdpowiedzUsuń
    2. Tak, wiem oglądałam. To film krótkometrażowy, gra tam z Evą Mandez obecną partnerką:)

      OdpowiedzUsuń